
Piana PUR ma doskonałe parametry pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej
Wśród różnych metod ocieplania budynków coraz większą popularnością cieszy się stosowanie specjalnej pianki PUR. Izolacje natryskowe to doskonały sposób na osiągnięcie pożądanych parametrów w zakresie zachowania energii cieplnej wewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo posiadają one wiele innych zalet – jakich?
Szczelność na najwyższym poziomie
W przypadku termoizolacji pomieszczeń problematyczne stają się miejsca trudno dostępne, gdzie zastosowanie konwencjonalnych materiałów może być utrudnione. Wpływa to negatywnie na parametry uzyskiwane w zakresie izolacyjności cieplnej, co z kolei prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na energię cieplną wykorzystywaną do ogrzania budynku. Problem ten nie występuje w przypadku izolacji z pianki poliuretanowej. Zastosowanie metody hydrodynamicznej pozwala na efektywne wykorzystanie materiału izolacyjnego nawet w trudno dostępnych miejscach.
Dlatego w przypadku pianki poliuretanowej mówimy o najwyższym poziomie szczelności. Jest to bardzo ważna zaleta takiego rozwiązania, która może zaskoczyć również pod względem trwałości. Okazało się, że izolacja z pianki poliuretanowej jest odporna na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na jej trwałość. Nie należy jednak zapominać o wyborze odpowiednich fachowców od izolacji. Eksperci wskazują również na szereg innych korzyści płynących z izolacji natryskowej pianką PUR. Co więc się wyróżnia?
Szybko i bezpiecznie
Niewątpliwą zaletą izolacji natryskowej PUR jest szybkość aplikacji. Hydrodynamiczna aplikacja materiału pozwala na pokrycie dużych powierzchni w krótkim czasie. Jest również bezpieczny dla użytkowników pomieszczeń. Pianka poliuretanowa jest biologicznie neutralna, po aplikacji i pracach izolacyjnych nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje ani problematyczny pył. Zastosowanie tego typu pianki minimalizuje ryzyko powstawania grzybów.
Izolacja natryskowa pianką PUR jest rozwiązaniem ekologicznym z wielu powodów. Przede wszystkim jest ona wytwarzana przez środek spieniający, który w tym przypadku jest tylko jeden: woda. W przeciwieństwie do niektórych materiałów używanych do izolacji budynków, pianka poliuretanowa nie zawiera CFC, które są szkodliwe dla warstwy ozonowej. Posiada zatem wiele istotnych zalet, wśród których przede wszystkim należy podkreślić doskonałe parametry zarówno pod względem izolacyjności termicznej, jak i akustycznej.